Dodany: 2012-08-21 14:39:57

 

Biały tygrysFilmy wojenne mają to do siebie, że przede wszystkim często pokazują coś z zupełnie nieobiektywnej strony, ze strony, która nie tylko jest krzywdząca, dla którejś części widowni, ale również jest niesprawiedliwa względem historii.

 

Zupełnie innym spojrzeniem na wojnę światową jest film biały tygrys, nie skupia on się na martyrologii, czyli męczeństwie którejkolwiek ze stron, ale bardziej zajmuje się tym, czym jest sam fakt wojny i tego, jak wzajemnie wojska się wyniszczały. Nie skupia się na tym, by pokazać jak cierpiała tylko jedna ze stron, ale jak obie strony nacierały, napierały i niszczyły. film Biały tygrys skupia się konkretnie na jednym wątku, wątku przedstawiającym przede wszystkim fakt istnienia białego tygrysa, czyli czołgu niemieckiego, który pojawia się na polach bitwy zawsze, kiedy radzieckie siły zaczynają mocniej i wytrwalej napierać.

 

Film bały tygrys to film pokazujący, że nie zawsze jeśli wydaje się, że siła jest po naszej stronie – rzeczywiście tak jest. Film biały tygrys pokazuje na czym tak naprawdę polega wojna i jakie na niej panują warunki, które ciężko jest do czegokolwiek porównać filmy online wojenne , często muszą być dobrze nakręcone, żeby było widać jakikolwiek efekt, w tym przypadku rzeczywiście tak jest, wojna pokazana jest z cała brutalnością i bez pardonu.Dodaj nowy komentarz do artykułu Biały tygrys
Nick: