Dodany: 2012-08-06 09:41:25

 

Na ratunek wielorybomChyba każdy z nas oglądał kilkanaście lat temu „Uwolnić orkę”. Obecnie pojawił się zupełnie nowy, odchodzący od poprzednich kanonów film Na ratunek wielorybom, który jest próbą rekonstrukcji zdarzeń prawdziwej historii, która wydarzyła się w 1988 roku, kiedy Stanami Zjednoczonymi rządzi Ronald Reagan.

 

Film odpowiada historię trojga ludzi, reportera telewizyjnego, działaczki Greanepeace’u oraz małego chłopca, ratujących rodzinę wielorybów szarych, którzy znaleźli się w pułapce a do oceanu dzielą ich mile poryte grubą pokrywą lodową uniemożliwiającą im dostanie się do miejsca, gdzie będą mogli spokojnie żyć. Jednak film Na ratunek wielorybom pomimo, że przez wielu określany jest jako dramat to jednak cała historia kończy się szczęśliwie. W filmie przewija się jednak znacznie więcej wątków aniżeli w pierwszej chwili moglibyśmy przypuszczać.

 

Produkcja Na ratunek wielorybom to elementy ekologii i polityki, w którą włączają się nie tylko ekolodzy lecz również najwyższe państwowe władze. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie telewizja, która relacjonuje cała sytuacje. Jak zawsze może ona zarówno pomóc zbudować zupełnie nowy wizerunek jak również go zniszczyć. A film ten możesz obejrzeć również poprzez filmy online jest tego najlepszym dowodem.Dodaj nowy komentarz do artykułu Na ratunek wielorybom
Nick: