Dodany: 2012-06-25 13:38:00

 

The Walking DeadZombie, czyli upiory powstałe z martwych od dawien dawna interesowały twórców kina. Postaci te pochodzą z legend i wierzeń religii voo-doo, która opiera się na takich właśnie przerażających wizjach.

 

W tej kulturze, ludzi zmarłych często przygotowywano do pochówku za pomocą różnorodnych i długotrwałych zaklęć i obrzędów, wszystko po to, by nie powstali z martwych i nie zakłócali spokoju żywych, którzy pozostali na ziemi. Legendy o zombie wciąż jednak powstawały i były trwałe w świadomości ludzi parających się kultem voo-doo. Ich echa przeszły do kultury europejskiej, gdzie zostały wykorzystane do wielu produkcji filmowych.

 

Seriale i filmy, często opierały się na tych właśnie postaciach opowiadając ich przerażającą historię. Ostatnio serial The Walking Dead ponownie sięgnął po zombie. serial The Walking Dead toczy się w czasach po tragicznej apokalipsie, w wyniku której świat opanowały zombie. Sam serial The Walking Dead opowiada o grupie ludzi, próbujących przeżyć w tym przerażającym środowisku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu The Walking Dead
Nick: