Dodany: 2012-06-25 12:05:27

 

Magia kłamstwaserial Magia kłamstwa to oparty na rzeczywistych badaniach i studiach nad ludzkimi emocjami, przeprowadzonymi przez dr Paula Ekmana.

 

Odkryte przez niego mikroekspresje widoczne przez ułamek sekundy na naszej twarzy i towarzyszące określonym emocjom, jak gniew, radość, obrzydzenie, stały się podstawą do stworzenia tego serialu. Wiarygodność to podstawa tego serialu i faktycznie cały jego urok, uzupełniany o kreację głównego bohatera, jego cyniczność, pewność siebie, rozchwianie emocjonalne, zawziętość, wrodzoną nieomylność i brytyjski akcent.

 

Cal Lightman jest tak wyrazistą, skomplikowaną i trudną do odszyfrowania postacią, że oglądając serial po raz pierwszy nie można odgadnąć, czy za jego zachowaniem kryje się jakiś ukryty motyw, czy nie. Tu należą się brawa dla Tima Rotha za stworzenie tak magnetycznej kreacji aktorskiej. Bez niego serial Magia kłamstwa nie byłby taki sam. Po obejrzeniu pierwszego sezonu widzowie nie wyobrażają już sobie, aby serial Magia kłamstwa mógł być kręcony przy udziale innego aktora..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Magia kłamstwa
Nick: