Dodany: 2012-06-25 11:50:43

 

GrimmŚwiat baśni i legend od zawsze przeplatał się z naszą rzeczywistością. Już od dziecka karmieni byliśmy opowieściami o złych smokach, pięknych księżniczkach i zawistnych macochach. Przez lata baśnie stanowiły i wciąż stanowią niewyczerpalne źródło wielu motywów.

 

Są obecne nie tylko w literaturze, ale również malarstwie, rzeźbie, tańcu, a nawet w kinie. Seriale i filmy od lat korzystały z baśniowych motywów, czy to tworząc własne opowieści i historie, czy przywołując do życia te doskonale nam znane i pokazując je w nowej odsłonie. serial Grimm jest właśnie jedną z takich uwspółcześnionych historii. serial Grimm opowiada o losach detektywa z wydziału zabójstw, który dowiaduje się, że jest spadkobiercą grupy łowców zwanej Grimmami.

 

Ich celem była ochrona ludzkości przed nadprzyrodzonymi kreaturami i innymi siłami zła. Świeżo upieczony łowca poznaje mnóstwo różnorodnych istot, z których niektóre nie są przyjacielsko nastawione. serial Grimm zyskał obecnie zamówienie na kolejny sezon, będziemy więc mogli nadal śledzić losy łowcy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Grimm
Nick: