Dodany: 2012-06-22 13:03:33
 

KosmosSeriale takie jak Star Trek czy Gwiezdne Wrota od dawien dawna pokazywały nam jak mogą wyglądać przybysze z kosmosu, a także to, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Warto jednak podkreślić, że to nie jedyne seriale, które traktowały o tej tematyce. Oprócz seriali science-fiction wytworzono również wiele produkcji dokumentalnych opowiadających o naszym Wszechświecie i przybliżających jego tajemnice.

 

serial Kosmos to właśnie taka dokumentalna produkcja z 2007 roku, która opowiada o Wszechświecie pełnym gwiazd, których jest tam biliony. Serial Kosmos przybliża widzom nasz układ słoneczny, w którym dominuje tylko jedna gwiazda – Słońce. Jest ona tak potężna, że wokół niej krążę mniejsze planety i ciała niebieskie.

 

Jednak serial Kosmos uzmysławia nam, że nasz Układ Słoneczny to tylko niewielka, malutka część całego Wszechświata, w którym takich układów może być tak wiele, jak różnych gwiazd. Serial jest doskonałą produkcją nie tylko dla dzieci, czy młodzieży, ale również dla dorosłych interesujących się powstaniem Wszechświata i naszym Układem Słonecznym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmos
Nick: