Dodany: 2012-06-22 11:31:56

 

Detektyw Monkserial Detektyw Monk opowiada o losach byłego policjanta Adriana Monka, którego poznajemy w chwili, gdy jego żona Trudy została zamordowana za pomocą bomby podłożonej w jej samochodzie.

 

Od tego czasu pogłębiły się jego zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, objawiające się przez różnego rodzaju fobie, wyjątkową czułość na symetrię i higienę. Spowodowało to zwolnienie go z policji. Jednak z pomocą osobistej pielęgniarki Monk wraca do zdrowia i obejmuje posadę konsultanta Departamentu Policji San Francisco, gdzie za zadanie ma pomaganie kapitanowi policji w rozwiązywaniu zagadkowych morderstw. Jednak wszystko to robi w jednym celu - aby odnaleźć mordercę swojej żony.

 

serial Detektyw Monk to jeden z pierwszych seriali kryminalnych, których głównym bohaterem jest nie policjant, a osoba z zewnątrz, jak konsultant posiadający niezwykłe zdolności obserwacji i dedukcji. serial Detektyw Monk zapoczątkował w historii seriali trend, który do dziś możemy obserwować w innych produkcja telewizyjnych, a także często w kinowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Detektyw Monk
Nick: