Dodany: 2012-06-22 11:29:34

 

Rzymserial Rzym to nakręcona z wielkim rozmachem amerykańska produkcja, którą bez wątpienia można nazwać jedną z największych w historii ich telewizji.

 

serial Rzym powstał dzięki współpracy dwóch czołowych stacji BBC i HBO. Największą sztuką jeśli chodzi o jego realizację było dołożenie przez ekipę serialu wszelkich starań, aby jak najwierniej odtworzyć na ekranie skomplikowany świat antyku. Scenografia, kostiumy, rekwizyty - wszystko wygląda tak, jakby serialowa ekipa rzeczywiście cofnęła nas do czasów starożytności. serial Rzym opowiada o czasach gdy Gajusz Juliusz Cezar, zakończywszy podbój Galii, wyrusza w drogę powrotną do Rzymu, by objąć tam władzę absolutną.

 

Jednak te polityczne intrygi i militarne podboje są jedynie tłem dla losów dwóch przyjaciół, których życie nieodłącznie przeplata się z historią rządów Cezara. Serial zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie. Stacje, które go wyprodukowały zarobiły miliony za odsprzedanie praw do powielania tej produkcji na zagranicznych rynkach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rzym
Nick: